Tervetuloa Kapustarinnan kevätkokoukseen!

Kirjoittajayhdistys Kapustarinta ry järjestää yhdistyksen sääntömääräisen kevätkokouksen torstaina 19.5. klo 18 alkaen Google Meet -yhteyden välityksellä etänä. Kokous on avoin kaikille yhdistyksen jäsenille ja jäsenyydestä kiinnostuneille. Kokoukseen on ennakkoilmoittautuminen. Ilmoittautua voi sähköpostitse osoitteeseen kapustarinta@lumooja.fi.

Kokouksessa päätetään muun muassa hallituksen järjestäytymisestä, joten jos olet kiinnostunut toimimaan yhdistyksen hallituksessa, ota yhteyttä etukäteen. Lisäksi keväkokouksessa käsitellään yhdistyksen tilinpäätös ja toimintakertomus sekä toiminnantarkastajan niistä antama lausunto.

Kevätkokouksen asialista:

1. Kokouksen avaaminen
2. Kokouksen puheenjohtajan, sihteerin, kahden pöytäkirjantarkastajan ja tarvittaessa kahden ääntenlaskijan valitseminen
3. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen
5. Hallituksen järjestäytyminen
6. Tilinpäätöksen, toimintakertomuksen ja toiminnantarkastajan lausunnon esittäminen
7. Päätös tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille
8. Muut ja tulevat asiat
9. Kokouksen päättäminen

More Like This


Kategoriat


Tiedotteet

Avainsanat


Add a Comment

Your email address will not be published.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kategoriat